Skip to main content
Connecticut Interscholastic Ski League
Menu
User menu
User
Log in
Main menu
Who We Are
Forms
Facilities
High Schools
Operations Guide
State Champs
Team CT
Schedule
Meetings
Team Results - NEW Boys January 13
Team Scores
ID
Team Name
Varsity Time
JV Time
Conference
62
Weston
305.39
DSQ
S
30
Darien
340.12
DSQ
L
17
Barlow
340.7
DSQ
S
43
Hand
363.25
DSQ
S
22
Brunswick/Greenwich Academy
DSQ
DSQ
S
41
Guilford
DSQ
DSQ
S
87
Farmington
DSQ
DSQ
S
57
St Lukes
DSQ
DSQ
S
64
Wilton
DSQ
DSQ
S
82
Woodstock Academy
DSQ
DSQ
S
84
New Canaan
DSQ
DSQ
S
88
Litchfield/Wamogo
DSQ
DSQ
S
Varsity Scores
1.) Weston
Team Score:
305.39
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
18
Mike Amato
22.93
22.41
45.34
99
Blake Nelson
25.13
23.72
48.85
41
Josh Schlechter
25.34
24.57
49.91
78
Nick Psichopaidas
25.65
25.08
50.73
122
Charlie Balotescu
26.40
25.30
51.7
126
Andrew Ferraro
30.40
28.46
58.86
143
Ben Doolittle
DNS
DNS
0
146
Henry McElligott
DNS
DNS
0
152
Patrick Grogan
DNS
DNS
0
2.) Darien
Team Score:
340.12
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
28
Patrick Jeffers
25.22
24.76
49.98
59
Mitch Davis
26.80
26.00
52.8
91
Cameron McElrea
28.90
28.64
57.54
121
Wells Connor
29.57
28.22
57.79
125
Peter Knag
31.22
28.43
59.65
129
Aidan Houchin
32.60
29.76
62.36
147
John Lazzara
32.57
30.27
62.84
149
Padraig Brown
36.25
33.08
69.33
3.) Barlow
Team Score:
340.7
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
81
Thomas Colby
27.42
26.26
53.68
88
Andrew D'Amaro
27.66
27.22
54.88
102
Luke Mutuski
29.09
26.81
55.9
54
Quinn Williston
25.21
31.18
56.39
21
Jack Gustavson
25.37
31.06
56.43
44
Ian Lent
39.05
24.37
63.42
113
Christian Jhilal
41.76
29.67
71.43
Trevor Steinke
DSQ
39.48
0
4.) Hand
Team Score:
363.25
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
31
Jack Barrett
24.32
24.13
48.45
71
Bryce Malary
26.99
25.74
52.73
62
Jack Schroeder
27.29
25.75
53.04
79
Max Singewald
30.64
29.88
60.52
93
Ryan Hustis
35.10
31.88
66.98
100
Quinn Moloney
48.82
32.71
81.53
5.) Brunswick/Greenwich Academy
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
32
Ollie Leonard
23.76
23.18
46.94
43
Patch Leonard
23.57
24.15
47.72
63
Ryan Warner
25.07
27.29
52.36
94
Whit Armstrong
28.70
DSQ
0
6.) Guilford
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
50
George Fenollosa
30.88
29.82
60.7
7.) Farmington
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
8.) St Lukes
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
35
Liam Monahan
29.19
28.09
57.28
23
Sam Young
31.33
29.79
61.12
9.) Wilton
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
14
Owen Theoharides
24.97
23.69
48.66
37
Harry Polito
25.06
24.79
49.85
47
Hudson Hagmann
25.61
27.45
53.06
109
Finn Kaeyer
28.02
26.15
54.17
89
John Kelly
DNS
DNS
0
96
Anup Pilla
DSQ
DNS
0
138
Daniel Zoubarev
DNS
DNS
0
10.) Woodstock Academy
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
11.) New Canaan
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
90
Slade Logsdon
30.96
30.20
61.16
97
Matthew Angilletta
31.58
DNS
0
12.) Litchfield/Wamogo
Team Score:
0
Bib
Racer
Run 1
Run 2
Combined
JV Scores
Print this page