Team Results - Boys February 11 4

Team Scores
ID Team Name Varsity Time JV Time Conference
43 Hand 291.31 231.15 S
17 Barlow 325.67 DSQ S
22 Brunswick/Greenwich Academy DSQ DSQ S
41 Guilford DSQ DSQ S
87 Farmington DSQ DSQ S
92 Independent team DSQ DSQ S
81 NW Reg DSQ DSQ S

Varsity Scores

1.) Hand
Team Score: 291.31
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
3 Mick Wehrle 24.4 22.32 46.72
15 Jackson Malary 24.44 22.56 47
9 David Ginsburg 24.81 22.6 47.41
20 Jack Barrett 24.83 23.31 48.14
29 Brendan Walsh 26.64 23.89 50.53
33 Hayden Pavlovic 26.58 24.93 51.51
25 Wyatt Marcous 26.94 25.22 52.16
45 Shaun Henneberry 28.63 26.23 54.86
41 John Van Ostenbridge 28.66 26.82 55.48
49 William Bazenas 28.66 26.88 55.54
2.) Barlow
Team Score: 325.67
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
22 Jack Gustavson 25.99 24.3 50.29
17 Thomas D'Amaro 26.36 24.96 51.32
5 Filip Drabczynski 27.57 26.14 53.71
31 Max Monson 28.52 26.22 54.74
39 Adam Goodacre 29.59 27.27 56.86
35 Milo Goldstein 29.72 29.03 58.75
27 Matthew Hartmann 27.28 32.91 60.19
47 Noah Wizda 33.5 31.46 64.96
43 Jackson Bennett 34.53 31.76 66.29
11 Reed Cooper DSQ DNS 0
3.) Brunswick/Greenwich Academy
Team Score: 0
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
4 Eliot Hynes 29.18 26.37 55.55
10 Cameron Shipman DNS DNS 0
16 Brady Waldron DNS DNS 0
21 Evan Daigle DNS DNS 0
26 Rafe Sconzo DNS DNS 0
30 Lucas Pombo DNS DNS 0
34 Will Michaels DNS DNS 0
38 Leyton Borcherding DNS DNS 0
42 William Kallman DNS DNS 0
46 Matteo Santulin DNS DNS 0
4.) Guilford
Team Score: 0
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
2 Cameron Sullivan 25.58 23.98 49.56
8 Ethan Sullivan 27.43 26.06 53.49
14 Andrew Shosho 28.53 26.15 54.68
19 Jacob Crowley dsq 37.2 0
5.) Farmington
Team Score: 0
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
7 Cullen Laberge 25.92 DNF 0
13 Ben Martin DNS DNS 0
6.) Independent team
Team Score: 0
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
6 Brady Lalonde 25.05 22.91 47.96
12 Anthony  Matusik 26.42 24.41 50.83
23 Erik Brody 26.64 24.68 51.32
18 Jack Backlaski 27.44 26.43 53.87
7.) NW Reg
Team Score: 0
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
1 Colin Worthington DNS DNS 0

JV Scores

1.) Hand
Team Score: 231.15
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
52 Shane Smith 28.76 27.24 56
60 Max Singewald 29.51 27.4 56.91
55 Bryce Malary 30.79 27.88 58.67
58 Max Mueller 31.02 28.55 59.57
56 Jack Schroeder 31.4 29.26 60.66
57 Cyrus Faruqi 32 29.4 61.4
59 Max Sinofsky 33.13 30.38 63.51
2.) Barlow
Team Score: 0
Bib Racer Run 1 Run 2 Combined
50 Christian Jhilal 39.11 DSQ 0
53 Ian Lent DNS DNS 0